Damski dress code w pracy biurowej

Damski dress code w pracy biurowej

Strój do pracy ma ogromne znaczenie, zwłaszcza, jeśli znajdujemy się na wysokim stanowisku lub mamy na co dzień kontakt z klientem. Biurowy dress code powinien być elegancki i dobrany z wyczuciem. Jeśli nie posiadamy odgórnych wytycznych odnośnie ubioru przekazanych przez pracodawcę, warto kierować się ogólnie przyjętymi zasadami obowiązującymi w biurach.

Sukienka

W przypadku biurowego dress code'u świetnie sprawdzi się elegancka sukienka do pracy. Czym powinna się cechować? Przede wszystkim nie może być zbyt krótka. Najlepiej sprawdzi się krój do kolan. Warto także zwrócić uwagę, aby nie miała zbyt głębokiego dekoltu. Lepiej wybrać taką, która posiada małe, zaokrąglone wycięcie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór minimalistycznej sukienki o stonowanym kolorze, na przykład granatowym lub czarnym. Taka sukienka będzie stanowiła bazę wielu biurowych stylizacji. Aby nasz biurowy ubiór był nie tylko elegancki, ale także stylowy i kobiecy, możemy zdecydować się na dobranie odpowiednich dodatków. Do sukienki świetnie sprawdzi się delikatny łańcuszek lub bransoletka, a także klasyczne szpilki.

Spodnie

Szukając idealnej biurowej stylizacji, warto wziąć pod uwagę także eleganckie, materiałowe spodnie. Klasyczne spodnie damskie możemy zestawić zarówno z koszulą, jak i klasycznym żakietem. Świetnie sprawdzają się spodnie z wysokim stanem lub cygaretki. Możemy je zestawić z czarnymi szpilkami oraz delikatnym, nierzucającym się w oczy paskiem. W przypadku koszul, najlepiej sprawdzą się białe. To bezpieczne rozwiązanie, które nada nam estetycznej prezencji. Białą koszulę możemy zestawić z różnego rodzaju spodniami oraz butami. Świetną alternatywą będą także koszule w stonowanych jasnych odcieniach, jak błękitny czy kremowy.

Spódnica

Elegancka spódnica to idealny pomysł na biurowy dress code, który nigdy Cię nie zawiedzie. Czarna lub granatowa ołówkowa spódnica obowiązkowo powinna znaleźć się w Twojej szafie. To element wielu eleganckich stylizacji, dzięki którym będziesz wyglądać modnie i profesjonalnie. Podobnie, jak w przypadku spodni, warto ją zestawić z klasycznymi szpilkami oraz elegancką koszulą. W chłodniejsze dni, warto zdecydować się także na czarny lub granatowy żakiet do kompletu. To ponadczasowe i niezwykle estetyczne rozwiązanie, które z pewnością sprawi, że będziesz czuła się modnie i kobieco, jednocześnie nie rezygnując z zasad biurowego dress code'u.