Higienicznie, bezpiecznie i komfortowo, czyli jaki jest dzisiejszy "must have"

Higienicznie, bezpiecznie i komfortowo, czyli jaki jest dzisiejszy "must have"

Nie da się ukryć, że trwająca od kilkunastu miesięcy pandemia znacząco wpłynęła na nasze postrzeganie świata i tego, co nazywamy przedmiotami pierwszej potrzeby. Kolejna para butów czy nowy top nie wydają się już tak niezbędne do osiągnięcia psychicznej równowagi. Dziś stawiamy na higienę, bezpieczeństwo, ale także i komfort.

Moda prosto z Chin - inaczej niż się spodziewaliśmy

Zakupy na zagranicznych platformach nie są dla nikogo nowością. Ubrania zamawiane przez AliExpress, choćby i docierały do nas miesiącami, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i nic nie przemawia za tym, że miałoby się to zmienić. Jednak nie tylko z tym portalem kojarzy się nam dziś orientalna moda. Dziś także spotykany dotychczas głównie w krajach azjatyckich element garderoby zagościł w na długi czas także i w naszych szafach. Mowa oczywiście o maseczkach ochronnych, które dziś, podobnie jak okulary przeciwsłoneczne, dla wielu stanowią nie tylko środek zapobiegawczy, ale też dogłębnie przemyślany element codziennego stroju. Oczywiście ciężko oczekiwać, aby producent maseczek spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa, inwestował jeszcze w zatrudnianie kadry światowej sławy projektantów. W końcu, jak sama nazwa wskazuje, maseczki ochronne, pełnią funkcję prewencyjną. Nie znaczy to oczywiście, że dostępne są na rynku tylko znane ze szpitalnych korytarzy kolekcje w barwie błękitu. Z łatwością na rynku znajdziemy osłony w innych kolorach, takich jak neutralna biel, elegancka czerń, czy optymistyczna zieleń. Przecież chronić się można też w dobrym stylu.

Moda na higienę - nigdy przereklamowana

Kiedyś czasy były inne. Średniowieczne wymogi co do zachowania osobistej higieny znacznie odbiegały od dzisiejszych standardów. Na szczęście - chciałoby się rzec. Trudno wyobrazić sobie reakcję kolegów z pracy, a tym bardziej szefa, na widok niedbałego, ubrudzonego stroju, niemytych od tygodnia włosów, o wątpliwej możliwej do zniesienia roztaczanej przed nieszczęsnego delikwenta woni. Dziś dbanie o siebie, czyli o czyste, wypielęgnowane ciało, to jedna z nadrzędnych zasad zdrowego, współczesnego życia. Dla tych, którzy czują się bezpieczniej, mając stały dostęp do zapasów różnego rodzaju środków czystości, przydane może okazać się korzystanie z rozwiązania, jakie dają artykuły higieniczne hurtownia. Rozbudowana oferta to dziś ogromny atut. Także dla prywatnych nabywców.

Moda dla seniora - godnie i komfortowo

Mówiąc o modzie nie można zapominać o tych, którzy nie mogą zaprezentować swojego stroju na wyszukanych bankietach. Osoby starsze także mają prawo do korzystania z najnowszych rozwiązań branży odzieżowej. I choć oczekiwania klienteli w tym wypadku będą się znacznie różnić od tych powszechnie spotykanych, nie znaczy to, że są one bez znaczenia. Dla starszych osób, które z przyczyn zdrowotnych większość czasu spędzają w łóżku, najważniejsze jest poczucie komfortu i zachowanie poczucia godności. Wybierając strój dla nich, należy wykazać się szczególną delikatnością. Decydując się na przykład na zakup artykułu, jakim są śpiochy dla dorosłych, trzeba wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby osoby, której będą one miały służyć.