Jak się ubrać do pracy w biurze?

Jak się ubrać do pracy w biurze?

Stylizacja do pracy w biurze powinna przede wszystkim podkreślać nasz profesjonalizm, a także wpisywać się w obowiązujący dress code. Ubranie do pracy powinno być przede wszystkim schludne i stosowne, jednak nie oznacza to, że nasz wygląd musi być monotonny i bez wyrazu.

Klasyka zawsze w modzie

Wybierając idealne stylizacje do pracy w biurze, warto pamiętać, że klasyczne i minimalistyczne ubrania damskie są zawsze w modzie. Zwykła marynarka zestawiona z ołówkową czarną spódnicą to jedna z najpopularniejszych stylizacji, które możemy zaobserwować u kobiet pracujących w biurze. Taki zestaw jest przede wszystkim bardzo elegancki i z pewnością sprawdzi się zarówno podczas zwyczajnego dnia pracy jak i na spotkanie biznesowe. Aby nieco urozmaicić całą stylizację warto dodać do tego nieoczywistą torebkę w odważnym kolorze lub na przykład biżuterię. Dzięki temu nawet najbardziej klasyczna stylizacja nabierze charakteru.

Eleganckie sukienki

Sukienka do pracy w biurze to najlepszy i najprostszym sposób, aby wyglądać stosownie, elegancko, a jednocześnie stylowo i kobieco. Sukienki sprawdzą się o każdej porze roku. Wystarczy odpowiednio dopasować materiał oraz odcień. Latem najlepiej prezentować się będą sukienki wykonane z lekkiego, zwiewnego materiału oraz w jasnych kolorach. Natomiast jesienią i zimą, lepszym rozwiązaniem będą sukienki z grubszego materiały, o stonowanych barwach. Całą stylizację warto uzupełnić o ciekawą, ale niezbyt krzykliwą biżuterię, a także niewielką torebkę i klasyczne szpilki. Swoją garderobę warto uzupełnić o sukienki w różnych fasonach, a z pewnością unikniemy zastanawiania się, co ubrać.

Stylowo i elegancko

W dzisiejszych czasach zasady dotyczące dress codu znacznie odbiegają od tych, które panowały jeszcze kilka lat temu. Obecnie, wcale nie musimy przychodzić do pracy ubrani "na galowo", biorąc pod uwagę jedynie białe koszule oraz czarną lub granatową marynarkę. Dzięki temu, możemy wybierać stylizacje w bardziej odważnych kolorach i wzorach. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Jeśli decydujemy się na mini spódniczki, pamiętajmy, aby nie były one krótsze niż przed kolano. To samo dotyczy bluzek z dekoltem. W tym przypadku również łatwo jest przesadzić. Mimo tego, że wytyczne dotyczące oficjalnego ubioru nie są już obowiązujące jak kiedyś, to pamiętajmy, że wygląd jest naszą wizytówką. Zwracajmy zatem uwagę na to, czy nasza stylizacja jest odpowiednia do miejsca, w którym pracujemy.